Strona główna
Firma
Tutaj jesteś

Co na obiad dla dzieci?

5 lutego 2021 co na obiad dla dzieci

Co na obiad dla dzieci? Jest to pytanie z jakim każdego dnia zmaga się wielu rodziców. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo dogodzić dzieciom, ale trzeba się starać. Jeżeli już od małego będziemy starać się wprowadzać zdrowe nawyki, to potem nie będziemy mieli problemu z tym, aby serwować im zdrowe posiłki. W takich wypadkach na obiad będziemy mogli podać im dosłownie wszystko. Tak, może nie wszystko, bo dzieci też mają prawo do swoich NIE ulubionych potraw, ale na pewno nie będzie ich tak dużo.

co na obiad dla dzieci

Co można tym dzieciom na obiad podać?

Warzywa pod różnymi formami – gotowane, smażone, na parze. Maluchy kochają w szczególności marchewkę, która nie dość, że jest pożywna, to na dodatek ma wiele cennych witamin i minerałów. Zresztą nie tylko marchewka, a nawet buraki, cukinia, czy też inne warzywa – jest tego naprawdę dużo. Jeżeli chodzi o mięso, to dobrą propozycją jest filet z kurczaka. Delikatne mięso, które można podać razem z warzywami i ziemniakami lub ryżem. Można zrezygnować z tego i zdecydować się na makaron, a do tego dobrać sos np. pomidorowy. Filet z kurczaka również można ugotować, usmażyć, a najlepiej to wykonać go na parze. Warto też zrobić zdrowy zamiennik stripsów, jakie często podawane są w restauracjach. Domowa wersja takiego dania będzie jeszcze lepsza, a do tego zdecydowanie tańsza. Nie można zapominać o tym, że dzieci kochają także zupy, a w szczególności rosół i pomidorówkę. To dwie smakowite zupki, które z powodzeniem można dzieciom podać na obiad.

boboline.pl

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kredyt na nowy samochód
Usługi elektryczne
kontrola finansów

Jesteś zainteresowany reklamą?

kontrola finansów