Skąd wziąć pieniądz na otwarcie firmy?

Prowadzenie własnej działalności to marzenie wielu z nas. Bardzo często mamy dobry pomysł na biznes, jednak kończymy marzyć o założeniu firmy, kiedy zaczynamy myśleć o pieniądzach. Otwarcie działalności często wiąże się z dużymi kosztami. Jest to jednak zależne od branży, w której chcemy działać. Możemy założyć jednoosobową działalność gospodarczą jeśli jesteśmy np. freelancerami. Wtedy koszty nie są duże. Jeśli jednak chcemy otworzyć lokal usługowy lub sklep internetowy to potrzebujemy dużych nakładów finansowych. Jeśli mamy dobry pomysł na biznes, to warto jak najszybciej zdobyć potrzebne pieniądze, ponieważ ktoś może nas uprzedzić. Wtedy będziemy żałować, że nie działaliśmy odpowiednio szybko.

Skąd wziąć pieniądze na założenie działalności gospodarczej?

Przed założeniem firmy musimy zrobić biznes plan i obliczyć ile konkretnie potrzebujemy pieniędzy. Warto także przewidzieć budżet na nieprzewidziane wydatki, które mogą się wydarzyć w trakcie otwierania biznesu. Gdy wszystko mamy gotowe możemy zająć się pozyskiwaniem pieniędzy. Fundusze możemy pozyskać z banku. W tym celu musimy wziąć kredyt na otwarcie firmy. Żeby go uzyskać potrzebujemy załatwić niezbędne formalności. Do tego celu przyda się także biznes plan, który pomoże w podjęciu przez bank decyzji o przyznaniu kredytu. Jeśli mamy dobry pomysł, to z pewnością dostaniemy pozytywną decyzję. Wpływ na wysokość kwoty, którą możemy pożyczyć ma także posiadany przez nas majątek. Będzie to zabezpieczenie dla banku na wypadek, gdyby nasza firma zbankrutowała przed spłaceniem kredytu.

Inwestor – gdzie go znaleźć?

Kolejny sposób na zdobycie pieniędzy to pozyskanie inwestora. Możemy to zrobić nawet przez internet. Są tak zwani aniołowie biznesu, którzy z chęcią zainwestują pieniądze w firmy z dobrym pomysłem. Możemy się do nich zgłaszać przez internet. Tam będziemy musieli przedstawić nasz pomysł na biznes, który zostanie sprawdzony przez firmę rekrutującą. Jeśli nasz pomysł będzie dobry to poproszą nas o przesłanie szczegółowego biznesplanu. Kolejny etap to spotkanie z inwestorem i przekonanie go, że jesteśmy godni powierzenia nam pieniędzy. Jeśli nam się uda to możemy zyskać nie tylko dużą kwotę, ale także znajomości i wsparcie biznesowe naszego inwestora. Dzięki temu szybko rozwiniemy firmę. W zamian z pieniądze przekazujemy część udziałów, które po kilku latach będziemy mogli odkupić.

Ostatnim sposobem jest wykorzystanie własnych oszczędności. dodatkowo możemy pożyczyć pieniądze od rodziny i znajomych. Jednak raczej będą to niewielkie kwoty. Dlatego będziemy musieli zadłużyć się u dużej liczby osób.

Redakcja worldpromocja.pl