Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Walka z inflacją – w jaki sposób mogą pomóc ubezpieczenia na życie?

25 lutego 2023 Walka z inflacją


W ostatnich miesiącach trudno byłoby znaleźć osobę, której rosnąca inflacja nie dałaby się we znaki. Niestety wartość pieniądza spada, co skutkuje wyższymi rachunkami oraz kwotami zakupów. Czy istnieją jakiś sposoby, dzięki którym będziemy mogli zabezpieczyć się przed tym zjawiskiem? Jak najbardziej – są to na przykład… ubezpieczenia na życie. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który wyjaśni, od czego warto zacząć.

Czym jest inflacja? Dlaczego ceny w sklepach rosną?

Zanim poruszymy kwestię tego, w jaki sposób ubezpieczenia na życie mogą stać się skuteczną ochroną przed zjawiskiem inflacji, warto byśmy wytłumaczyli pokrótce, czym w ogóle jest to zjawisko. Inflacja to nic innego jak spadek siły nabywczej pieniądza. Może do niej dojść z różnych powodów – rosnących kosztów produkcji danych dóbr, dużego zapotrzebowania na konkretne produkty, czy wprowadzenia do obiegu zbyt dużej ilości pieniędzy.

Inflacja nie jest zjawiskiem jednoznacznie złym. W gospodarce światowej opartej na systemie pożyczek, niewielki spadek wartości pieniądza rok do roku jest wręcz pożądany, gdyż wraz z nim zmniejsza się rzeczywista wartość długów. Problem zaczyna się jednak w sytuacji, kiedy inflacja wymyka się spod kontroli i powoduje znaczny wzrost cen przy stałych zarobkach.

Ubezpieczenia na życie a inflacja – w jaki sposób polisa może nam pomóc?

Inflacja jest groźna nie tylko dla naszych zarobków, ale przede wszystkim dla zgromadzonych przez nas oszczędności. Najbardziej stracą te osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie skarbonki – w takiej sytuacji nasz kapitał nie pracuje i nieustannie się pomniejsza. Z pomocą mogą przyjść ubezpieczenia na życie, które ochronią nas przed taką sytuacją. W jaki sposób?

Ubezpieczenia na życie bywają wzbogacone o różne ciekawe opcje. Jedną z nich jest specjalny wariant oszczędnościowy, który zamienia klasyczną polisę w połączenie ubezpieczenia i lokaty bankowej. Część środków z każdej składki zostanie umieszczona na koncie oszczędnościowym, gdzie rozsądne inwestycje sprawią, że zjawisko inflacji nie będzie dla nich groźne. Po skończeniu umowy pomiędzy nami a ubezpieczalnią, będziemy mogli wypłacić zgromadzone przez nas środki i wykorzystać je do realizacji dowolnego celu.

Ubezpieczenia na życie nie tylko w dobie inflacji

Ubezpieczenia na życie z opcją oszczędnościową są bardzo rozsądnym rozwiązaniem na obecne czasy, jednak nie możemy zapominać o ich innych zaletach. Decydując się na taką polisę, otrzymujemy nie tylko lokatę kapitału, ale także wszystkie cechy zwykłego ubezpieczenia. Oznacza to, że będzie ono mogło finansowo zabezpieczyć naszą rodzinę na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności, takich jak zdarzenia losowe, a w tym utrata zatrudnienia.

Niezależnie od tego, czy chcemy uchronić nasze oszczędności przed utratą wartości, czy interesuje nas ochrona naszej rodziny pod kątem finansowym, zdecydowanie warto będzie pomyśleć o właściwej polisie. Pamiętajmy, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a ubezpieczenia na życie mogą nam pomóc na wielu płaszczyznach.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wiata śmietnikowa
Zalety SEAT-a Leona
wielofunkcyjność i wygodne finansowanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

wielofunkcyjność i wygodne finansowanie