Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy jest sposób na bezpieczne przechowywanie dokumentów poza budynkiem firmy?

24 stycznia 2022 Czy jest sposób na bezpieczne przechowywanie dokumentów

Przechowywanie dokumentacji jest niezbędne w celu zachowania poprawności prawno-finansowej przedsiębiorstwa. Wymów przechowywania dokumentów przez określony czas oznacza, że nie można ich zbrakować oraz zniszczyć przed jego upływem. Jak rozwiązać problem archiwizacji dokumentów firmowych w przypadku, gdy nie ma wystarczającej przestrzeni lub warunków technicznych, niezbędnych dla prawidłowego przechowywania?

Przechowywanie dokumentów Warszawa-archiwizacja poza firmą

Przechowywanie dokumentów w Warszawie możliwe jest poza siedzibą firmy. Niezależnie od ilości posiadanych dokumentów oraz stopnia ich poufności możliwe jest przechowywanie i archiwizacja dokumentów w zewnętrznym budynku-archiwum, dostosowanym do potrzeb drukowanego papieru oraz dostosowanego do wymogów technicznych. Bezpieczeństwo oraz poufność są priorytetami, dzięki którym akta i inne dokumenty są bezpośrednią i adekwatną odpowiedzią na potrzebę bezpiecznego przechowywania dokumentów. Przechowywanie dokumentów odbywa się w miejscu podlegającym całodobowemu monitoringowi oraz ochronie lokalnej. Firma Ekoakta, zajmująca się przechowywaniem dokumentów w Warszawie gwarantuje zgodność ze wszelkimi procedurami, a także nieskomplikowany dostęp do potrzebnych dokumentów. 

Jak wygląda procedura odbioru dokumentów i ich ewidencja?

Bezpieczne przechowywanie dokumentów rozpoczyna się już w chwili pakowania ich do przygotowanych przez pracownika archiwum pudeł. Przechowywanie dokumentów zgodnie z RODO jest w pełni respektowane. Osoby niepowołane nie mają dostępu do danych, znajdujących się w dokumentacji na jakimkolwiek etapie procedury archiwizacji. Przechowywanie dokumentów to również etap ich transportu, który odbywa się w maksymalnej dbałości o bezpieczeństwo danych wrażliwych. Odpowiednio wyposażony pojazd oraz obecność konwojenta sprawiają, że nie ma ryzyka, związanego z transportem.

W budynku archiwum dokumenty podlegają indeksowaniu oraz umieszczeniu w odpowiednim pomieszczeniu. Dostosowana temperatura i wentylacja stanowią gwarancję zachowania dokumentacji w odpowiednim stanie. Przechowywanie dokumentów firmowych związane jest z wymogami. Po upłynięciu czasu, w którym przechowywanie dokumentów jest wymagane, podlegają one niszczeniu za pomocą profesjonalnych urządzeń i technik. 

Jak uzyskać dostęp do przechowywanych dokumentów?

Archiwum, w którym następuje przechowywanie dokumentów zastosowany został system śluzowy, uniemożliwiający dostęp do zbiorów osobom postronnym. Oznacza to, że profesjonalne przechowywanie dokumentów to gwarancja poufności oraz przechowywania dokumentów zgodnie z RODO. Klienci, którzy umieścili dokumentację w zewnętrznym archiwum mogą uzyskać do niej dostęp:

  • bezpośrednio w budynku archiwum-dostęp do oryginalnych dokumentów, akt
  • online, poprzez dostęp do skanów dokumentów (przesyłanych przez pracownika)
  • z dowozem-pracownik archiwum dowozi dokumenty do siedziby Twojej firmy.

Historia wypożyczeń, sprawnie działająca platforma internetowa BNP oraz szereg udogodnień dla klientów sprawiają, że zewnętrzne przechowywanie dokumentów firmowych jest doskonałym pomysłem. 

Źródło: Ekoakta.pl

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Faktoring
gadżety ze swoim logotypem
foliopaki

Gdzie kupić foliopaki?

25 kwietnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

foliopaki