Strona główna
Firma
Tutaj jesteś

Jak założyć sklep internetowy?

16 grudnia 2019

Prowadzenie własnego biznesu w 2020 roku jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze dwadzieścia lat temu. Nie wynika to wbrew pozorom z niższych kosztów prowadzenia biznesu czy też prostszego i bardziej przyjaznego prawa – wręcz przeciwnie. Polskie prawo dotyczące prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw jest obecnie kilka razy bardziej rozległe i skomplikowany niż jedną czy też dwie dekady temu.

Koszty prowadzenia własnej firmy

Sam koszt prowadzenia działalności gospodarczej (podatki i ZUS) również jest od lat bardzo podobny i zauważalnie wyższy niż na przykład w Wielkiej Brytanii czy też chociażby u naszego mniejszego sąsiada, w Czechach czy Słowacji. Dlatego też coraz więcej polskich biznesów prowadzonych w naszym kraju zarejestrowanych jest w Czechach lub Słowacji. Dzięki temu mniejsi przedsiębiorcy są w stanie prowadzić biznesy w mniej opłacalnych lub bardziej niszowych branżach dzięki temu, że płacą o wiele mniejsze podatki niż w Polsce.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w obecnych czasach jest łatwiejsze, ponieważ możemy naszą działalność prowadzić w stu procentach za pośrednictwem i przy użyciu internetu i narzędzi elektronicznych. Takie rozwiązanie ma ogromną zaletę – mniejsze koszty prowadzenia naszego przedsiębiorstwa. Prowadząc biznes wyłącznie w internecie i oferując na przykład sprzedaż wysyłkową, nie musimy na przykład wynajmować i opłacać lokalu, nie płacić za prąd w owym lokalu, za wodę i za ogrzewanie. Nie musimy opłacać monitoringu, ani zatrudniać osoby, która będzie w owym lokalu pracować jeżeli zakładamy, że my nie będziemy tego robić. Wszystko to możemy mieć posiadając najzwyczajniejszy w świecie sklep internetowy.

Jak założyć sklep w Internecie?

Oprócz podstawowych rzeczy takich jak własna domena internetowa (koszt około 50 złotych rocznie) i własnego hostingu obsługującego domenę (koszt około 300-500 złotych rocznie) będziemy też musieli stworzyć naszą stronę od zera.

Możemy zrobić to na własną rękę czy też skorzystać z gotowych usług. Wykupienie abonamentu oferującego już gotowy i działający sklep z platformą sprzedażową oczywiście swoje kosztuje (od 600 do nawet 5000 złotych rocznie), ale dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy tracić czasu i nerwów na szukanie grafików i programistów, którzy postawią nam taką stronę za nas, a następnie będą pomagali przy jej eksploatacji w kolejnych latach, co również wiąże się ze sporymi kosztami.

Oczywiście sklep internetowy z gotowego szablonu, nawet jeżeli jest on płatny, niekoniecznie musi przypaść nam do gustu. Wówczas musimy pomyśleć o zatrudnieniu grafika, który zrobi nam szatę graficzną strony – to z kolei koszt 1000-2000 zł.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kredyt na nowy samochód
Usługi elektryczne
kontrola finansów

Jesteś zainteresowany reklamą?

kontrola finansów