Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jaki zawód wybrać, by świetnie zarabiać?

18 czerwca 2020

W dzisiejszych czasach każdy musi być idealny – każdy musi być po studiach, mieć piękna sylwetkę, rodzinę, dziecko, własne pięknie urządzone i lśniące czystością mieszkanie, no i rzecz jasna świetnie płatną pracę, która zapewni nam fundusze na wszystkie powyższe. Ale jakie są najlepiej płatne zawody?

Jaką branżę wybrać, by nie bać się o to, czy starczy nam na czynsz?

Bardzo dobrym pomysłem jest praca w branży filmowej, a konkretnie kręcenie reklam. Nie trzeba mieć przy tym koniecznie zmysłu artysty. Można oczywiście wybrać bardziej kreatywne zajęcie jak reżyser, kostiumograf lub scenograf, ale może być to też zajęcie bardziej przedsiębiorcze czyli praca w pionie produkcyjnym, w którym będziemy zajmować się przede wszystkim umowami, rozliczeniami i drobną księgowością lub w pionie technicznych, w którym możemy zostać osobą zajmującą się światłem lub dźwiękiem. Na planie jest praca dla wielu osób, o których zwykle się nie mówi. Aktor niekoniecznie zarabia w tym biznesie najwięcej. Dniówki osób pracujących w tym biznesie zaczynaja się od 300 zł, a kończą na 4 tysiącach.

IT – czy to się opłaca?

Kolejną dobrze opłacaną branżą jest branża IT, w której wciąż brakuje pracowników. Panuje błędne przekonanie, że do tej roboty przyjmuje się głównie mężczyzn. W rzeczywistości, ten sektor tak bardzo potrzebuje rąk do pracy, że przyjmie każdego, kto jest zainteresowany i chętny do nauki, gdyż bardzo często nawet kierunkowe doświadczenie nie jest tu obowiązkowe. Pracownik IT może pracować w dziale konkretnej firmy, albo założyć działalność i oferować firmom swoje usługi. Już młodszy specjalista bez większego doświadczenia może zarobić prawie 4000 zł miesięcznie.

Wysokie zarobki zapewniają także pracodawcy oferujący pracę w dziale HR. Wybierając ten zawód powinniśmy co prawda mieć już pewne kierunkowe wykształcenie, na przykład być po psychologii ze specjalizacją psychologia biznesu. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Warto też zaznaczyć, że choć początkowe zarobki na stanowisku juniora nie należą do najwyższych, to jest to dział, w którym na ogół z odpowiednim zaangażowaniem można szybko awansować i dojść do zarabiania nawet 10000 zł miesięcznie.

Nadal do bardzo dobrze płatnych zawodów należy praca jako radca prawny. Spory procent prawników zarabia mniej więcej 12000 zł miesięcznie, ale niestety nadal jest to zawód elitarny. Żeby zacząć go wykonywać musimy ukończyć 5 letnie studia i 3 letnią aplikację, a pracę znaleźć po znajomości.

Dobrze płatnych zawodów jest wiele – trzeba się tylko rozejrzeć.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?