Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

O dropshippingu słów kilka

21 stycznia 2020

Dropshipping w ostatnich czasach stał się bardzo atrakcyjnym sposobem prowadzenia własnej działalności. Posiada wiele zalet, jednak nie jest pozbawiony wad. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Co to jest dropshipping i czy jest dla każdego?


Czytając artykuły na temat dropshippingu łatwo można natknąć się na mało wartościowe artykuły wychwalające zalety tego modelu sprzedażowego. Często po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę wyświetla się wiele stron oferujących swoje usługi na zasadzie dropshippingu. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty mamy dostęp do wielu hurtowni i strony sklepu.

Ale co to jest dropshipping? Jest to nowoczesny model sprzedażowy polegający na sprzedaży bezpośrednio z hurtowni. Daje on wiele korzyści sprzedawcy, ponieważ przy zainwestowaniu pewnej kwoty w sklep internetowy, fanpage i/lub instagram, można prowadzić sprzedaż jakichkolwiek produktów bez ponoszenia kosztów magazynowania towaru, którym się handluje. Sprzedawca nie musi się również martwić o wysyłkę, gdyż ten obszar zostaje obsługiwany przez hurtownie wysyłającą towar.

Od czego zacząć swoją przygodę z dropshippingiem?


Oczywiste jest, że w pierwszym kroku należy określić swoją niszę oraz znaleźć odpowiednią hurtownię oferującą interesujący nas asortyment, zarejestrować się i poznać ceny. Trzeba doliczyć koszty utrzymania sklepu, promocji jak i ewentualne zwroty. Po rozpoczęciu działalności na zasadzie dropshippingu na barkach sprzedawcy spoczywają wszelkie formalności oraz promocja i sprzedaż towarów. Kwestia rozliczania się z hurtownią jest kwestią indywidualną do dogadania, gdyż faktura może być wystawiana zarówno przez hurtownie, jak i sprzedawcę.


Opcja dropshippingu jest często wykorzystywana przez istniejące już sklepy w celu rozszerzenia asortymentu sklepu o pewne produkty, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć zarówno towar magazynowany jak i pochądzący z dropshippingu.
Przy wybieraniu platformy do dropshippingu warto zwrócić uwagę na pewne kwestie, takie jak: liczba hurtowni obsługiwana przez sklep, liczba odświeżeń towaru na dobę, oraz kontakt z hurtownią. Jeśli jest się początkującym sprzedawcą warto pokusić się o podstawowy pakiet dla wypróbowania i przetestowania rynku, jeśli jednak wchodzi się w rynek pewny i sprawdzony, opcja pakietu rozszerzonego szybko się zwróci.

Dużym minusem tego modelu logstycznego jest to, że niezależnie od obrotu sklepu, hurtownie wymagają opłaty wpisowej, a sklepy opłaty abonamentowej.
Zatem co to jest dropshipping ? Jest to idealny model logistyczny, aby rozpocząć sprzedaż internetową, bez ponoszenia dużych kosztów początkowych na zakup towaru jak i na wynajmowania powierzchni magazynowej.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Faktoring
gadżety ze swoim logotypem
foliopaki

Gdzie kupić foliopaki?

25 kwietnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

foliopaki