Strona główna
Firma
Tutaj jesteś

Sprzedaż mebli przez Internet

3 stycznia 2020

Jedną z najprężniej rozwijających się branży w przemyśle polskim, jest branża meblarska. Jesteśmy na drugim miejscu na świecie pod względem ilości produkowanych oraz eksportowanych mebli. Dzięki temu, że branża ta jest bardzo rozwinięta, mogą się przy niej rozwijać wszystkie pokrewne branże, które maja bezpośredni wpływ i kontakt z produkcją mebli.

Produkcja mebli na terenie Polski


Meble produkowane na terenie naszego kraju, to głównie meble przeznaczone do eksportu, a czołowymi odbiorcami naszych produktów są przede wszystkim kraje zachodnie, miedzy innymi Niemcy, Holandia, Francja, Belgia. Meble te trafiają głównie do salonów sieciowych, bardzo rzadko zdarza się, że meble te są produkowane pod tak zwane specjalne zamówienia.


Jednak nie wszyscy producenci mebli w naszym kraju są skoncentrowani głównie na eksporcie swoich produktów, część mebli oczywiście jest przeznaczona na rynek krajowy.
Coraz częściej jednak odchodzi się od stacjonarnych sklepów i salonów sprzedaży. Meble można zamówić bezpośrednio u producenta w siedzibie firmy, gdzie również znajdziemy wystawę z oferowanymi modelami mebli lub przez strony internetowe z opcją sklepu.


Dlaczego producenci coraz częściej decydują się na sprzedaż internetową?

Głównie ze względu na obniżanie kosztów. Odchodzą między innymi koszty za wynajem powierzchni sklepowej, koszt mebli ekspozycyjnych, którymi trzeba zaopatrzyć każdy salon meblowy, do tego koszty utrzymania lokalu oraz obsługi.


Sklepy internetowe to dużo niższe koszty, a w miejsce niepotrzebnie wydawanych pieniędzy na powierzchnie sklepowe, wolą zatrudnić wysoko wykwalifikowane osoby do obsługi sklepu internetowego oraz specjalistów do promocji oraz reklamy.


Producenci mebli zarówno tapicerowanych jak i tych twardych zwracają uwagę na to aby zapewnić sobie odpowiednio wysoki ruch w sklepie internetowym.


Mają na to realny wpływ. Odpowiednio wysoka ilość reklam miedzy innymi w mediach społecznościowych, zapewnia bardzo wysoką liczbę odsłon.


Producenci mają świadomość tego, że nie każda wizyta potencjalnego klienta na platformie sprzedażowej musi skończyć się transakcją zakupu, jednak im większa liczba odwiedzin, tym większe prawdopodobieństwo dokonania zakupu.


Dla grupy klientów, którzy nie maja zaufania do robienia zakupów przez internet, producenci mebli nie są zamknięci, to właśnie dla nich przy zakładach produkcyjnych są organizowane wystawy mebli, gdzie można je dokładnie obejrzeć, a następnie zamówić. Termin realizacji niestety nie różni się od tego jaki jest sugerowany na stronach internetowych.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kredyt na nowy samochód
Usługi elektryczne
kontrola finansów

Jesteś zainteresowany reklamą?

kontrola finansów