Ile trwa założenie konta w banku przez internet?

Sieć internetowa, pośród wielu zagrożeń jakie są z nią związane, wniosła do życia współczesnego świata niezliczoną ilość udogodnień. Do najważniejszych z nich należą możliwości rozwiązania wielu różnych problemów za pośrednictwem sieci. Obecność fizyczna w instytucjach typu banki czy niektóre urzędy nie jest już konieczna tak często jak kiedyś. Jednym z tego typu udogodnień jest możliwość założenia konta bankowego bez wychodzenia z domu. Ile trwa założenie konta w banku przez internet i jak to zrobić? Oto najważniejsze informacje.

Jak przebiega założenie konta w banku przez internet?

Założenie konta online nie różni się znacząco od zwyczajnej procedury zakładania konta bankowego, poza tym, że będzie ona dla wielu po prostu wygodniejsza. Jak w każdym przypadku, wybór banku należy poprzedzić własnymi poszukiwaniami najdogodniejszej dla nas oferty. Kwestie godne zwrócenia na nie uwagi to: możliwości korzystania z aplikacji mobilnej, opłaty związane z prowadzeniem rachunku osobistego, koszt wydania i korzystania z karty debetowej, opcje wypłat w bankomatach w Polsce i na świecie oraz prędkość wykonywanych przelewów. Dla każdego inne aspekty mogą uchodzić za ważne, dlatego dobrze jest dokładnie poznać ofertę banku. Z reguły kwestie mogące być problematycznymi zostaną przedstawione na samej umowie, często mniejszą czcionką. Są to zapisy, które koniecznie należy przeczytać. Podczas zakładania konta, w pierwszym kroku bank będzie potrzebował informacji dotyczących naszej osoby, obejmujących datę urodzenia, imię i nazwisko, numer identyfikacyjny pesel, numer telefonu i adres do korespondencji. Po podaniu tych informacji zostaniemy przekierowani na stronę zawierającą regulaminy, umowę z bankiem oraz tabelę opłat i prowizji. Aby założyć konto, po zapoznaniu się z tymi treściami należy je zaakceptować. Potem konieczne będzie wybranie dogodnej dla nas metody weryfikacji i oczekiwanie na aktywację konta. Następuje ona w różnym czasie, w zależności od wybranej metody weryfikacyjnej, o której mowa poniżej. Zobacz więcej na lokatowekorzysci.eu

Ile trzeba czekać na uruchomienie konta po założeniu go przez internet?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie trzeba wziąć pod uwagę jedną ważną kwestię – czy aktualnie posiadamy już inne konto bankowe, czy też będzie to nasz pierwszy rachunek osobisty? W pierwszym przypadku uruchomienie konta następuje bardzo szybko gdyż do weryfikacji tożsamości jego użytkownika wykorzystany zostanie przelew aktywacyjny wykonany przez zakładającego konto. Trochę dłużej może potrwać aktywacja konta osoby nieposiadającej żadnego konta bankowego. W takim przypadku bank dokonuje weryfikacji korzystając z usług firmy kurierskiej, która dostarcza umowę do podpisania przez osobę zakładającą konto. Po tym jak dokument zostanie zarejestrowany w banku konto jest aktywowane. Jest to nieco dłuższa procedura weryfikacyjna, jednakże i ona nie wymaga od nas wyjścia z domu i udania się do oddziału banku. Jak widać założenie konta w banku nie trwa długo ani też nie jest procesem skomplikowanym. W sytuacji kiedy wyjątkowo zależy nam na czasie najlepszym wyborem będzie założenie konta bankowego przez internet przy skorzystaniu z opcji weryfikacji przelewem aktywacyjnym. Wtedy możemy się spodziewać, w zależności od tempa przelewu, że konto zostanie uruchomione w ciągu zaledwie kilku minut. Dla porównania, konto założone w oddziale banku osobiście zostaje aktywowane w czasie wynoszącym około 15 minut, nie są to więc wielkie różnice. Warto także pamiętać, że w ramach osobistego zakładania konta mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku i otrzymania odpowiedzi na wszelkie pytania.

Redakcja worldpromocja.pl