Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zachować się w nowej pracy?

6 lutego 2020

Zmiana pracy bardzo często wiąże się ze stresem. Przede wszystkim jest to strach przed nieznanym, który dopada każdego. Nie wiemy, jak będziemy odebrani w nowej pracy, jak będą nas traktować współpracownicy, jak zostaniemy ocenieni i przyjęci. W tym artykule poznasz kilka wskazówek na temat tego, jak zachować się w nowej pracy.

Jak wygląda pierwszy dzień w pracy?

W pierwszej kolejności dobrze przygotuj się na pierwszy dzień pracy. Zorientuj się jak wygląda dress code w danej firmie i ubierz się odpowiednio do niego. Ubiór potrafi dać nam dużo pewności siebie, a gdy ubiorem dopasujemy się do innych będziemy czuć się bardziej swobodnie. Ważne jest, żeby nie ubrać się zbyt luźno ani zbyt elegancko, żeby nie zwracać na siebie niepotrzebnie uwagę. Nie przesadzajmy również z biżuterią, makijażem ani zapachem, starajmy się wyglądać schludnie i naturalnie.

Podczas pierwszego dnia pracy poznamy swojego opiekuna, który odprowadzi nas po miejscu pracy, wskaże nasze stanowisko oraz opowie o naszych obowiązkach. Warto dokładnie słuchać i zapamiętywać te wskazówki, by później nie czuć się zagubionym. Moment oprowadzania to również świetna okazja na zadawanie pytań – nie bój się pytać o różne kwestie związane z pracą, gdyż to jest właśnie odpowiedni moment na takie pytania.

Nawiązywanie nowych znajomości

Podczas poznawania swojego zespołu, czyli ludzi, z którymi będziesz pracować na co dzień, powitaj każdego z uśmiechem oraz przedstaw się. Postaraj się zapamiętać imiona współpracowników, żeby w przyszłości uniknąć wpadki. Jeżeli jest ku temu okazja wdaj się w krótką, uprzejmą rozmowę, która pozwoli ci pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Jeżeli przed rozpoczęciem pracy wymagane jest, żebyś przeszedł szkolenie skup się dokładnie nad informacjami, które są przekazywane, rób notatki oraz zadawaj pytania. Traktuj szkolenie poważnie i postaraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy, gdyż będzie to miało bezpośredni wpływ na wykonywane przez ciebie obowiązki, a tym samym na twoją ocenę w oczach współpracowników i pracodawcy.

Gdy zaczniesz już pracę na swoim stanowisku postaraj się, by wyglądało schludnie. Nie zasypuj swojego biurka osobistymi rzeczami i ozdobami. Do swoich obowiązków przykładaj się z dużą uważnością. Na etapie wdrażania do nowej pracy nie jest wymagana od ciebie szybkość pracy, a dokładność, dlatego zwracaj uwagę na to, co robisz. W razie problemów nie bój się poprosić współpracowników o pomoc, jednak nie rób tego nachalnie. Przed zadaniem pytania sprawdź, czy na pewno nie jesteś w stanie samodzielnie znaleźć rozwiązania. Zapytaj współpracownika, czy ma wolną chwilę i dopiero wtedy poproś o pomoc. Staraj się nie być zbyt nachalnym w zadawaniu pytań, by nie zrobić wrażenia osoby nieprzygotowanej. Po każdej pomocy podziękuj za udzielone informacje.

To tylko kilka ze wskazówek na temat tego, jak zachować się w nowej pracy. Warto o nich pamiętać gdy po raz pierwszy przekraczamy próg nowego miejsca pracy.

Pierwszy dzień zawsze jest trudnym doświadczeniem, jednak każdy kiedyś miał swój pierwszy dzień w danej pracy, dlatego nie przejmuj się drobnymi potknięciami i wpadkami – każdy z nowych współpracowników przeżył to samo i każdy zrozumie sytuację nowej osoby. Przede wszystkim pamiętaj o byciu uprzejmym dla innych oraz o przykładaniu się do pracy – to na pewno pozostawi dobre pierwsze wrażenie.

Redakcja worldpromocja.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie biznesu i finansów. Nasza redakcja dostarcza rzetelnych informacji, inspirujących historii oraz praktycznych porad, aby wspierać Cię w osiąganiu sukcesów w Twojej karierze zawodowej i zarządzaniu finansami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wiata śmietnikowa
Zalety SEAT-a Leona
wielofunkcyjność i wygodne finansowanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

wielofunkcyjność i wygodne finansowanie