W co inwestować?

Żyjemy w czasach w których pieniądze niekoniecznie muszą brać się z pracy. Coraz popularniejszą formą zarabiania i to już nawet u osób z klasy średniej (a nie jak jeszcze 20 lat temu tylko u osób lepiej zamożnych) jest inwestowanie w różnego rodzaju dobra i usługi. Jest to sposób na stały dochód, który jednak zarezerwowany jest jedynie dla osób, które znają się dobrze na temat w który zamierzają zainwestować swoje pieniądze.

W co w takim razie można inwestować?

Najpopularniejszym i najczęściej kojarzonym z pojęciem inwestowania rynkiem, jest oczywiście inwestowanie na giełdzie w spółki giełdowe. Ten sposób inwestycji istnieje już od ponad 100 lat, jest sprawdzony i dość łatwo dostępny w dzisiejszych czasach między innymi dzięki specjalnym aplikacjom bankowym, które pozwalają na inwestowanie w konkretne akcje zaledwie dwoma czy trzema kliknięciami. Inwestowanie na giełdzie polega na wykupywaniu akcji za konkretne ceny, a następnie sprzedawanie je po krótkim lub długim czasie za większą cenę niż się je kupiło. Często inwestując w coś kilka złotych, możemy na przykład za rok czy dwa, sprzedać daną akcję za kilka, ale tysięcy złotych.

Różne typy inwestycji

Drugim sposobem na inwestowanie, są inwestycje w kryptowaluty, które jest podobne do inwestycji na giełdzie. Kupujemy tanio, sprzedajemy drogo. Najlepszym przykładem może być kryptowaluta Bitcoin, której cena w 2010 roku wynosiła 1 dolara za 1 bitcoina (czyli nieco ponad 3 złote). Obecnie zaś jeden bitcoin jest wart ponad 38 tysięcy złotych. Oznacza to, że każdy kto dekadę temu zainwestował w tę kryptowalutę nieco ponad 100 złotych, dziś jest już milionerem. Robi wrażenie, prawda?

Następnym typem inwestycji jest inwestowanie w nieruchomości. Rynek nieruchomości, a przede wszystkim mieszkań, wystrzelił w ostatnich kilku latach w Polsce bardzo do góry. Mieszkania są coraz droższe, a tym samym coraz droższe jest ich wynajmowanie. Dlatego też dobrym sposobem na zarobek może być kupowanie tanich mieszkań, remontowanie ich, a następnie ich odsprzedaż lub wynajem.

Ostatnią popularną metodą na inwestowanie naszych pieniędzy jest chyba najstarszy (i jednocześnie najbardziej dostępny) sposób inwestowania, a więc inwestowanie w drogie kruszce. Prym wiedzie tu oczywiście złoto. Kupowanie dużych kilkuset gramowych czy nawet kilogramowych sztabek złota może być niedostępne dla większości z nas, dlatego lepszą opcją może być inwestowanie w złote monety. Ceny monet bulionowych, które nadają się do inwestowania, zaczynają się od kwot około 4000 złotych.

Redakcja worldpromocja.pl